Englisch
Filter products
–
–
–
–
–
–
–
–
–
my-PV AC-THOR Power Manager
- Art. Nr.: 3325
| Heating system: | Heater |
|---|---|
| Heating capacity: | 3 (+3) kW |
| Dimensions: | 135 x 65 x 210 in mm (HxWxD) |
| Warranty: | 2 years |
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "5e3e8115dcaf51b2a8ac255fbdd2d448",
"item_brand": "",
"item_name": "my-PV AC-THOR Power Manager",
"item_id": "3325",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "MYPV",
"item_category2": "Heating systems",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "5e3e8115dcaf51b2a8ac255fbdd2d448"
}
}
MY-PV AC-THOR 9s Power Manager
- Art. Nr.: 4109
| Heating system: | Heater |
|---|---|
| Heating capacity: | 3 x 3 kW |
| Dimensions: | 135 x 65 x 195 in mm (HxWxD) |
| Warranty: | 2 years |
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "79f8c24ee1fd58edb3a7794c33d99cb4",
"item_brand": "",
"item_name": "MY-PV AC-THOR 9s Power Manager",
"item_id": "4109",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "MYPV",
"item_category2": "Heating systems",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "79f8c24ee1fd58edb3a7794c33d99cb4"
}
}
my-PV Hea-Thor 9.0 kW
- Art. Nr.: 13418
| Heating system: | Heater |
|---|---|
| Heating capacity: | 9,0 kW kW |
| Dimensions: | 865 x 117 x 133 in mm (HxWxD) |
| Warranty: | 2 years |
| Power requirements: | 9 kW |
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "7c88a36040df5545b8a749dae7867464",
"item_brand": "",
"item_name": "my-PV Hea-Thor 9.0 kW",
"item_id": "13418",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "MYPV",
"item_category2": "Heating systems",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "7c88a36040df5545b8a749dae7867464"
}
}
my-PV SOL-THOR
- Art. Nr.: 11993
| Heating system: | Heater |
|---|---|
| Dimensions: | 248,5 x 116,2 x 167,4 in mm (HxWxD) |
| Warranty: | 2 years |
| Power requirements: | 3,6 kW |
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "89e4065862ae565a905fb082a52b0687",
"item_brand": "",
"item_name": "my-PV SOL-THOR",
"item_id": "11993",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "MYPV",
"item_category2": "Heating systems",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "89e4065862ae565a905fb082a52b0687"
}
}
my-PV Hea-Thor 3.5 kW
- Type of manufacturer: 21-0300
- Art. Nr.: 13417
| Heating system: | Heater |
|---|---|
| Heating capacity: | 3,5 kW |
| Dimensions: | 580 x 117 x 133 in mm (HxWxD) |
| Warranty: | 2 years |
| Power requirements: | max. 3,5 kW |
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "b94dfde05ef1505aac57a6b5ce60d807",
"item_brand": "",
"item_name": "my-PV Hea-Thor 3.5 kW",
"item_id": "13417",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "MYPV",
"item_category2": "Heating systems",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "b94dfde05ef1505aac57a6b5ce60d807"
}
}
my-PV AC ELWA 2
- Art. Nr.: 9012
| Heating system: | Heater |
|---|---|
| Heating capacity: | 3,5 kW |
| Dimensions: | 560 x 133 x 117 in mm (HxWxD) |
| Warranty: | 2 years |
| Power requirements: | 3,5 kW |
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "c2a86efe4542557485d71512b970f3ac",
"item_brand": "",
"item_name": "my-PV AC ELWA 2",
"item_id": "9012",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "MYPV",
"item_category2": "Heating systems",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "c2a86efe4542557485d71512b970f3ac"
}
}
MY-PV AC-THOR temperature sensor
- Art. Nr.: 3484
| Heating system: | Accessories |
|---|---|
| Dimensions: | 5000 x 6 x 6 in mm (HxWxD) |
| Warranty: | 2 years |
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "78b3256399cb55d3a7382577939f1066",
"item_brand": "",
"item_name": "MY-PV AC-THOR temperature sensor",
"item_id": "3484",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "MYPV",
"item_category2": "Heating systems",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "78b3256399cb55d3a7382577939f1066"
}
}
my-PV Heating rod 9 kW for AC-THOR 9s
- Art. Nr.: 4401
| Heating system: | Accessories, Heater |
|---|---|
| Heating capacity: | 9 kW |
| Dimensions: | 873 x 88 x 88 in mm (HxWxD) |
| Warranty: | 2 years |
| Power requirements: | 9 kW |
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "95c18796166f5a9bbf8801b2971f421f",
"item_brand": "",
"item_name": "my-PV Heating rod 9 kW for AC-THOR 9s",
"item_id": "4401",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "MYPV",
"item_category2": "Heating systems",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "95c18796166f5a9bbf8801b2971f421f"
}
}
my-PV Wifi Meter
- Art. Nr.: 7705
| Heating system: | Accessories |
|---|---|
| Dimensions: | 26,5 x 41 x 24 in mm (HxWxD) |
| Warranty: | 2 years |
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "b44e2914730e5159a6fdf0f8d745d7cb",
"item_brand": "",
"item_name": "my-PV Wifi Meter",
"item_id": "7705",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "MYPV",
"item_category2": "Heating systems",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "b44e2914730e5159a6fdf0f8d745d7cb"
}
}
my-PV Heating rod 3 kW for AC-THOR
- Art. Nr.: 4473
| Heating system: | Accessories, Heater |
|---|---|
| Heating capacity: | 3 kW |
| Dimensions: | 518 x 88 x 88 in mm (HxWxD) |
| Warranty: | 2 years |
| Power requirements: | 3 kW |
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "bc764488b1915236977d4d8f6a06510e",
"item_brand": "",
"item_name": "my-PV Heating rod 3 kW for AC-THOR",
"item_id": "4473",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "MYPV",
"item_category2": "Heating systems",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "bc764488b1915236977d4d8f6a06510e"
}
}
Praetner hammer-head screw V2A M8x30 with locking nut
- Art. Nr.: 787
| Type of roof: | Pan tile |
|---|
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "18c8263414095440bf384912c0cf5c03",
"item_brand": "",
"item_name": "Praetner hammer-head screw V2A M8x30 with locking nut",
"item_id": "787",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "Mounting systems",
"item_category2": "Praetner",
"extra": {
"minPurchase": "100",
"shopware_id": "18c8263414095440bf384912c0cf5c03"
}
}
Praetner hammer-head screw V2A M10x25
- Art. Nr.: 533
| Type of roof: | Pan tile |
|---|
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "352c192435ba51398f97dbdc341ea2f2",
"item_brand": "",
"item_name": "Praetner hammer-head screw V2A M10x25",
"item_id": "533",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "Mounting systems",
"item_category2": "Praetner",
"extra": {
"minPurchase": "100",
"shopware_id": "352c192435ba51398f97dbdc341ea2f2"
}
}








