Buy heater
-
Manufacturers
Filter products
SMARTFOX Pro Heater 3K
- Type of manufacturer: 0796554799001
- Art. Nr.: 14502
| Heating system: | Heater |
|---|---|
| Heating capacity: | 3 kW |
| Dimensions: | 383 x 135 x 189 in mm (HxWxD) |
| Power requirements: | 4 W kW |
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "7184a066408d5c66bcf84170ffc9c73a",
"item_brand": "",
"item_name": "SMARTFOX Pro Heater 3K",
"item_id": "14502",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "",
"item_list_name": "",
"item_category": "Heating systems",
"item_category2": "SmartFox",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "7184a066408d5c66bcf84170ffc9c73a"
}
}
SMARTFOX screw-in heater 9kW 400V
- Type of manufacturer: 0791732486537
- Art. Nr.: 14503
| Heating system: | Heater |
|---|---|
| Heating capacity: | 9 kW |
| Dimensions: | 510 x 80 x 80 in mm (HxWxD) |
| Power requirements: | 3 kW |
On request
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "8487ddfc9d5b5e8a9e3d69a5292456e6",
"item_brand": "",
"item_name": "SMARTFOX screw-in heater 9kW 400V",
"item_id": "14503",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "",
"item_list_name": "",
"item_category": "Heating systems",
"item_category2": "SmartFox",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "8487ddfc9d5b5e8a9e3d69a5292456e6"
}
}
my-PV AC ELWA 2 + Wifi Meter
- Art. Nr.: 9878
| Heating system: | Heater |
|---|---|
| Heating capacity: | 3,5 kW |
| Dimensions: | 560 x 133 x 117 in mm (HxWxD) |
| Warranty: | 2 years |
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "08e502707f14565f9a96580a7907a60a",
"item_brand": "",
"item_name": "my-PV AC ELWA 2 + Wifi Meter",
"item_id": "9878",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "",
"item_list_name": "",
"item_category": "MYPV",
"item_category2": "Heating systems",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "08e502707f14565f9a96580a7907a60a"
}
}
my-PV DC ELWA, 1.5 inch
- Art. Nr.: 1449
| Heating system: | Heater |
|---|---|
| Heating capacity: | 2 kW |
| Dimensions: | 600 x 130 x 190 in mm (HxWxD) |
| Warranty: | 2 years |
Available from 17.08.2026
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "2fd91ff3f8b4581ba8775f4c0e858645",
"item_brand": "",
"item_name": "my-PV DC ELWA, 1.5 inch",
"item_id": "1449",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "",
"item_list_name": "",
"item_category": "MYPV",
"item_category2": "Heating systems",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "2fd91ff3f8b4581ba8775f4c0e858645"
}
}
my-PV AC-THOR Power Manager
- Art. Nr.: 3325
| Heating system: | Heater |
|---|---|
| Heating capacity: | 3 (+3) kW |
| Dimensions: | 135 x 65 x 210 in mm (HxWxD) |
| Warranty: | 2 years |
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "5e3e8115dcaf51b2a8ac255fbdd2d448",
"item_brand": "",
"item_name": "my-PV AC-THOR Power Manager",
"item_id": "3325",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "",
"item_list_name": "",
"item_category": "MYPV",
"item_category2": "Heating systems",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "5e3e8115dcaf51b2a8ac255fbdd2d448"
}
}
MY-PV AC-THOR 9s Power Manager
- Art. Nr.: 4109
| Heating system: | Heater |
|---|---|
| Heating capacity: | 3 x 3 kW |
| Dimensions: | 135 x 65 x 195 in mm (HxWxD) |
| Warranty: | 2 years |
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "79f8c24ee1fd58edb3a7794c33d99cb4",
"item_brand": "",
"item_name": "MY-PV AC-THOR 9s Power Manager",
"item_id": "4109",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "",
"item_list_name": "",
"item_category": "MYPV",
"item_category2": "Heating systems",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "79f8c24ee1fd58edb3a7794c33d99cb4"
}
}
my-PV Hea-Thor 9.0 kW
- Art. Nr.: 13418
| Heating system: | Heater |
|---|---|
| Heating capacity: | 9,0 kW kW |
| Dimensions: | 865 x 117 x 133 in mm (HxWxD) |
| Warranty: | 2 years |
| Power requirements: | 9 kW |
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "7c88a36040df5545b8a749dae7867464",
"item_brand": "",
"item_name": "my-PV Hea-Thor 9.0 kW",
"item_id": "13418",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "",
"item_list_name": "",
"item_category": "MYPV",
"item_category2": "Heating systems",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "7c88a36040df5545b8a749dae7867464"
}
}
my-PV SOL-THOR
- Art. Nr.: 11993
| Heating system: | Heater |
|---|---|
| Dimensions: | 248,5 x 116,2 x 167,4 in mm (HxWxD) |
| Warranty: | 2 years |
| Power requirements: | 3,6 kW |
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "89e4065862ae565a905fb082a52b0687",
"item_brand": "",
"item_name": "my-PV SOL-THOR",
"item_id": "11993",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "",
"item_list_name": "",
"item_category": "MYPV",
"item_category2": "Heating systems",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "89e4065862ae565a905fb082a52b0687"
}
}
my-PV Hea-Thor 3.5 kW
- Type of manufacturer: 21-0300
- Art. Nr.: 13417
| Heating system: | Heater |
|---|---|
| Heating capacity: | 3,5 kW |
| Dimensions: | 580 x 117 x 133 in mm (HxWxD) |
| Warranty: | 2 years |
| Power requirements: | max. 3,5 kW |
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "b94dfde05ef1505aac57a6b5ce60d807",
"item_brand": "",
"item_name": "my-PV Hea-Thor 3.5 kW",
"item_id": "13417",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "",
"item_list_name": "",
"item_category": "MYPV",
"item_category2": "Heating systems",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "b94dfde05ef1505aac57a6b5ce60d807"
}
}
my-PV AC ELWA 2
- Art. Nr.: 9012
| Heating system: | Heater |
|---|---|
| Heating capacity: | 3,5 kW |
| Dimensions: | 560 x 133 x 117 in mm (HxWxD) |
| Warranty: | 2 years |
| Power requirements: | 3,5 kW |
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "c2a86efe4542557485d71512b970f3ac",
"item_brand": "",
"item_name": "my-PV AC ELWA 2",
"item_id": "9012",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "",
"item_list_name": "",
"item_category": "MYPV",
"item_category2": "Heating systems",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "c2a86efe4542557485d71512b970f3ac"
}
}
my-PV Heating rod 9 kW for AC-THOR 9s
- Art. Nr.: 4401
| Heating system: | Accessories, Heater |
|---|---|
| Heating capacity: | 9 kW |
| Dimensions: | 873 x 88 x 88 in mm (HxWxD) |
| Warranty: | 2 years |
| Power requirements: | 9 kW |
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "95c18796166f5a9bbf8801b2971f421f",
"item_brand": "",
"item_name": "my-PV Heating rod 9 kW for AC-THOR 9s",
"item_id": "4401",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "",
"item_list_name": "",
"item_category": "MYPV",
"item_category2": "Heating systems",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "95c18796166f5a9bbf8801b2971f421f"
}
}
my-PV Heating rod 3 kW for AC-THOR
- Art. Nr.: 4473
| Heating system: | Accessories, Heater |
|---|---|
| Heating capacity: | 3 kW |
| Dimensions: | 518 x 88 x 88 in mm (HxWxD) |
| Warranty: | 2 years |
| Power requirements: | 3 kW |
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "bc764488b1915236977d4d8f6a06510e",
"item_brand": "",
"item_name": "my-PV Heating rod 3 kW for AC-THOR",
"item_id": "4473",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "",
"item_list_name": "",
"item_category": "MYPV",
"item_category2": "Heating systems",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "bc764488b1915236977d4d8f6a06510e"
}
}








