SolarEdge
SolarEdge & SolarEdge CSS-OD 197 kWh/100 kW
- Art. Nr.: 14834
| Battery type: | LFP |
|---|---|
| Installation location: | Outdoor |
| Usable capacity: | 187.15 kWh |
| Power: | 100 kW |
| Warranty: | 10 years |
| Charging power: | 100 kW |
| Discharging power: | 100 kW |
| Communication: | CAN/RS485 |
| Commercial storage type: | All-in-One |
Available from 29.06.2026
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "03d0ac3d84ac5b518a37a6c5b52ae769",
"item_brand": "",
"item_name": "SolarEdge & SolarEdge CSS-OD 197 kWh/100 kW",
"item_id": "14834",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "1f0cefa21d475d1fba9ef47843b4a1c7",
"item_list_name": "",
"item_category": "SolarEdge",
"item_category2": "Commercial storage",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "03d0ac3d84ac5b518a37a6c5b52ae769"
}
}
SolarEdge & SolarEdge CSS-OD 197 kWh/50 kW
- Art. Nr.: 14832
| Battery type: | LFP |
|---|---|
| Installation location: | Outdoor |
| Usable capacity: | 187.15 kWh |
| Power: | 50 kW |
| Warranty: | 10 years |
| Charging power: | 50 kW |
| Discharging power: | 50 kW |
| Communication: | CAN/RS485 |
| Commercial storage type: | All-in-One |
Available from 29.06.2026
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "bc8dc6b70839501d8f90227fa6db05c5",
"item_brand": "",
"item_name": "SolarEdge & SolarEdge CSS-OD 197 kWh/50 kW",
"item_id": "14832",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "1f0cefa21d475d1fba9ef47843b4a1c7",
"item_list_name": "",
"item_category": "SolarEdge",
"item_category2": "Commercial storage",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "bc8dc6b70839501d8f90227fa6db05c5"
}
}
SolarEdge CSS-OD 102.4 kWh/50 kW commercial storage system
- Art. Nr.: 12650
| Battery type: | LFP |
|---|---|
| Installation location: | Outdoor |
| Usable capacity: | 97.28 kWh |
| Power: | 50 kW |
| Warranty: | 10 years |
| Charging power: | 50 kW |
| Discharging power: | 50 kW |
| Communication: | CAN/RS485 |
| Commercial storage type: | All-in-One |
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "4437a1dc35d751d1aac38f1cb8ab30d1",
"item_brand": "",
"item_name": "SolarEdge CSS-OD 102.4 kWh/50 kW commercial storage system ",
"item_id": "12650",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "1f0cefa21d475d1fba9ef47843b4a1c7",
"item_list_name": "",
"item_category": "SolarEdge",
"item_category2": "Commercial storage",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "4437a1dc35d751d1aac38f1cb8ab30d1"
}
}
| Battery type: | LFP |
|---|---|
| Installation location: | Outdoor |
| Usable capacity: | 97.28 kWh |
| Warranty: | 10 years |
| Charging power: | 50 kW |
| Discharging power: | 50 kW |
| Communication: | CAN/RS485 |
| Commercial storage type: | All-in-One, Modular without inverter |
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "c4d11940f22d52c082e7a1b0e851968b",
"item_brand": "",
"item_name": "SolarEdge & SolarEdge CSS-OD 102.4 kWh extension cabinet incl. cable set",
"item_id": "13860",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "1f0cefa21d475d1fba9ef47843b4a1c7",
"item_list_name": "",
"item_category": "SolarEdge",
"item_category2": "Commercial storage",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "c4d11940f22d52c082e7a1b0e851968b"
}
}








