Commercial storage
GoodWe & GoodWe ESA 125/261
- Type of manufacturer: GW125/261-ESA-LCN-G10
- Art. Nr.: 13784
| Battery type: | LFP |
|---|---|
| Installation location: | Outdoor |
| Usable capacity: | 261 kWh |
| Power: | 125 kW |
| Warranty: | 5 years |
| Charging power: | 125 kW |
| Discharging power: | 125 kW |
| Communication: | RS485 |
| Commercial storage type: | All-in-One |
Available from 15.06.2026
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "4f80924b3c0b5fefb447ebe6f7614d38",
"item_brand": "",
"item_name": "GoodWe & GoodWe ESA 125/261",
"item_id": "13784",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "948b3fd32fd75fa08da44bc1337a74c4",
"item_list_name": "",
"item_category": "Commercial storage",
"item_category2": "GoodWe",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "4f80924b3c0b5fefb447ebe6f7614d38"
}
}
Pylontech Cabinet OPTIM US L260-OMNI - 125kW/260kWh
- Art. Nr.: 14238
| Battery type: | LFP |
|---|---|
| Installation location: | Outdoor |
| Usable capacity: | 254 kWh |
| Power: | 125 kW |
| Warranty: | 10 years |
| Charging power: | 125 kW |
| Discharging power: | 125 kW |
| Communication: | Ethernet |
| Commercial storage type: | All-in-One |
Available from 30.06.2026
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "5eba649b5655585cad1aef742fec2bfc",
"item_brand": "",
"item_name": "Pylontech Cabinet OPTIM US L260-OMNI - 125kW/260kWh",
"item_id": "14238",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "948b3fd32fd75fa08da44bc1337a74c4",
"item_list_name": "",
"item_category": "Commercial storage",
"item_category2": "Pylontech",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "5eba649b5655585cad1aef742fec2bfc"
}
}
SolarEdge CSS-OD 102.4 kWh/50 kW commercial storage system
- Art. Nr.: 12650
| Battery type: | LFP |
|---|---|
| Installation location: | Outdoor |
| Usable capacity: | 97.28 kWh |
| Power: | 50 kW |
| Warranty: | 10 years |
| Charging power: | 50 kW |
| Discharging power: | 50 kW |
| Communication: | CAN/RS485 |
| Commercial storage type: | All-in-One |
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "4437a1dc35d751d1aac38f1cb8ab30d1",
"item_brand": "",
"item_name": "SolarEdge CSS-OD 102.4 kWh/50 kW commercial storage system ",
"item_id": "12650",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "948b3fd32fd75fa08da44bc1337a74c4",
"item_list_name": "",
"item_category": "SolarEdge",
"item_category2": "Commercial storage",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "4437a1dc35d751d1aac38f1cb8ab30d1"
}
}
| Battery type: | LFP |
|---|---|
| Installation location: | Outdoor |
| Usable capacity: | 97.28 kWh |
| Warranty: | 10 years |
| Charging power: | 50 kW |
| Discharging power: | 50 kW |
| Communication: | CAN/RS485 |
| Commercial storage type: | All-in-One, Modular without inverter |
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "c4d11940f22d52c082e7a1b0e851968b",
"item_brand": "",
"item_name": "SolarEdge & SolarEdge CSS-OD 102.4 kWh extension cabinet incl. cable set",
"item_id": "13860",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "948b3fd32fd75fa08da44bc1337a74c4",
"item_list_name": "",
"item_category": "SolarEdge",
"item_category2": "Commercial storage",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "c4d11940f22d52c082e7a1b0e851968b"
}
}
Sungrow PowerStack ST225kWh-110kW-2h
- Art. Nr.: 12957
| Battery type: | LFP |
|---|---|
| Installation location: | Outdoor |
| Usable capacity: | 225 kWh |
| Power: | 110 kW |
| Warranty: | 5 years |
| Charging power: | 110 kW |
| Discharging power: | 110 kW |
| Communication: | Ethernet |
| Commercial storage type: | All-in-One |
On request
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "d9449304073b5566a6cf8c3f996e0c38",
"item_brand": "",
"item_name": "Sungrow PowerStack ST225kWh-110kW-2h",
"item_id": "12957",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "948b3fd32fd75fa08da44bc1337a74c4",
"item_list_name": "",
"item_category": "Commercial storage",
"item_category2": "Sungrow",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "d9449304073b5566a6cf8c3f996e0c38"
}
}








