Englisch
Filter products
–
–
–
–
–
–
–
–
Sungrow Hybrid SH5.0RT – V20
- Type of manufacturer: SH5.0RT
- Art. Nr.: 11103
| Phases: | 3 |
|---|---|
| Inverter type: | Hybrid inverter |
| MPP-Tracker: | 2 |
| AC power: | 5 kW |
| Warranty: | 10 years |
| Communication: | RS485, WiFi, Ethernet |
| MPP voltage range: | 150 - 950 Volt |
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "3628cccb2180572896a73f720260515f",
"item_brand": "",
"item_name": "Sungrow Hybrid SH5.0RT – V20",
"item_id": "11103",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "Sungrow",
"item_category2": "Inverters",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "3628cccb2180572896a73f720260515f"
}
}
SMA Sunny Tripower CORE 1 DC ÜSS type II
- Art. Nr.: 2931
| Accessory type: | Overvoltage protection |
|---|
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "36c6608b2f1b5435a6ae90b9f8bdc45a",
"item_brand": "",
"item_name": "SMA Sunny Tripower CORE 1 DC ÜSS type II",
"item_id": "2931",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "SMA",
"item_category2": "Accessories and Electrical",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "36c6608b2f1b5435a6ae90b9f8bdc45a"
}
}
SolarEdge StorEdge Paket with SE8K-RWS and 18.4 kWh
- Art. Nr.: 8750
| Inverter: | SolarEdge StorEdge Dreiphasen-Wechselrichter SE8K-RWS48BEN4 |
|---|---|
| Phases: | 3 |
| Solar battery: | SolarEdge Home Batterie-Niedervolt 18,4 kWh |
| Net capacity: | 18.4 kWh |
| Battery type: | 48 volt lithium-iron-phosphate |
| Accessoires: | Energiezähler, Verkabelung |
| Package type: | 3-phase, 48 V battery, Solar battery packages |
On request
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "37207d9616d9533b918d4ae218c6a559",
"item_brand": "",
"item_name": "SolarEdge StorEdge Paket with SE8K-RWS and 18.4 kWh",
"item_id": "8750",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "Solar battery packages",
"item_category2": "SolarEdge and SolarEdge",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "37207d9616d9533b918d4ae218c6a559"
}
}
Stripping knife set, 4/6/10 mm²
- Type of manufacturer: PV-M-AZM-410
- Art. Nr.: 9088
| Accessory type: | Tools |
|---|
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "381f8a8e042554d7b86c9fe2c8e08af4",
"item_brand": "",
"item_name": "Stripping knife set, 4/6/10 mm²",
"item_id": "9088",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accessories and Electrical",
"item_category2": "Stäubli",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "381f8a8e042554d7b86c9fe2c8e08af4"
}
}
SolarEdge SE9K-EN4
- Type of manufacturer: SE9K-RW0TEBEN4
- Art. Nr.: 6786
| Phases: | 3 |
|---|---|
| Inverter type: | PV inverter |
| AC power: | 9 kW |
| Warranty: | 12 years |
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "38397628a47a508cb0674f1d4802eb47",
"item_brand": "",
"item_name": "SolarEdge SE9K-EN4",
"item_id": "6786",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "Inverters",
"item_category2": "SolarEdge",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "38397628a47a508cb0674f1d4802eb47"
}
}
Stäubli MC4 plug contact, only inner part, 4-6 mm²
- Type of manufacturer: PV-SP4/6
- Art. Nr.: 3691
| Accessory type: | Plugs |
|---|
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "3845143562355d049bbf7dcc4462fc87",
"item_brand": "",
"item_name": "Stäubli MC4 plug contact, only inner part, 4-6 mm²",
"item_id": "3691",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accessories and Electrical",
"item_category2": "Stäubli",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "3845143562355d049bbf7dcc4462fc87"
}
}
BYD Battery-Box Premium HVS 5.1 with SMA Hybrid STP 5.0 SE
- Art. Nr.: 7201
| Inverter: | SMA Hybrid STP 5.0 SE |
|---|---|
| Phases: | 3 |
| Solar battery: | BYD Battery-Box Premium HVS 5.1 |
| Net capacity: | 5.12 kWh |
| Battery type: | High volt lithium-iron-phosphate |
| Package type: | 3-phase, High voltage battery, Solar battery packages |
On request
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "38f2053386ea5a3687c3bcf7d1626786",
"item_brand": "",
"item_name": "BYD Battery-Box Premium HVS 5.1 with SMA Hybrid STP 5.0 SE",
"item_id": "7201",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "Solar battery packages",
"item_category2": "BYD and SMA",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "38f2053386ea5a3687c3bcf7d1626786"
}
}
Stäubli solar cable extension MC4-Evo 2A, 6 mm², 2 m
- Type of manufacturer: PV-K6APAR/PV-EVO2-BX/PV-EVO2-SX/200
- Art. Nr.: 12225
| Accessory type: | DC solar cable |
|---|
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "391f67a8a3305660ad990295a0f4d7a7",
"item_brand": "",
"item_name": "Stäubli solar cable extension MC4-Evo 2A, 6 mm², 2 m",
"item_id": "12225",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accessories and Electrical",
"item_category2": "Stäubli",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "391f67a8a3305660ad990295a0f4d7a7"
}
}
| Inverter: | Fronius Symo GEN24 6.0 Plus |
|---|---|
| Phases: | 3 |
| Solar battery: | BYD Battery-Box Premium HVS 7.7 |
| Net capacity: | 7.68 kWh |
| Battery type: | High volt lithium-iron-phosphate |
| Package type: | 3-phase, High voltage battery, Solar battery packages, Solar battery retrofit |
On request
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "391f8810101e5af68248a11003ca13a9",
"item_brand": "",
"item_name": "BYD Battery Box Premium HVS 7.7 high-volt with Fronius Symo Gen24 6.0 Plus",
"item_id": "4994",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "Solar battery packages",
"item_category2": "BYD and Fronius",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "391f8810101e5af68248a11003ca13a9"
}
}
OBO equipotential busbar 7x25 mm² for outdoor use
- Type of manufacturer: 1809 AM
- Art. Nr.: 10412
| Accessory type: | Installation accessories |
|---|
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "3937742a2018579bb878bd0a35d37a35",
"item_brand": "",
"item_name": "OBO equipotential busbar 7x25 mm² for outdoor use",
"item_id": "10412",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accessories and Electrical",
"item_category2": "OBO",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "3937742a2018579bb878bd0a35d37a35"
}
}
Sungrow WiNet-S2 Communication Module
- Type of manufacturer: WiNet-S
- Art. Nr.: 12531
| Accessory type: | Communication |
|---|
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "3946c417b5765e75b0df8cb850cc99fd",
"item_brand": "",
"item_name": "Sungrow WiNet-S2 Communication Module",
"item_id": "12531",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accessories and Electrical",
"item_category2": "Sungrow",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "3946c417b5765e75b0df8cb850cc99fd"
}
}
Solar cable HELUKABEL Solarflex H1Z2Z2-K 4.0 mm² 500m red
- Type of manufacturer: 713545
- Art. Nr.: 5776
| Accessory type: | DC solar cable |
|---|
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "395e7a53aa0f5de58e49366dcfb3bdc5",
"item_brand": "",
"item_name": "Solar cable HELUKABEL Solarflex H1Z2Z2-K 4.0 mm² 500m red",
"item_id": "5776",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accessories and Electrical",
"item_category2": "Helukabel",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "395e7a53aa0f5de58e49366dcfb3bdc5"
}
}








