Englisch
Filter products
–
–
–
–
–
–
–
–
Current transducer 250/5 A, not calibrated, folding
- Art. Nr.: 4123
| Accessory type: | Sensors |
|---|
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "b92e37b743b45fc5918a13d69f610bda",
"item_brand": "",
"item_name": "Current transducer 250/5 A, not calibrated, folding",
"item_id": "4123",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "KDK Dornscheidt",
"item_category2": "Accessories and Electrical",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "b92e37b743b45fc5918a13d69f610bda"
}
}
Pylontech Force H2 10.65 kWh + Kostal Plenticore plus 8.5 G2
- Art. Nr.: 11323
| Inverter: | Kostal Plenticore plus 8.5 G2 |
|---|---|
| Solar battery: | Pylontech Force H2 10,65 kWh |
| Net capacity: | 9.59 kWh |
| Battery type: | High volt lithium-iron-phosphate |
| Package type: | High voltage battery, Solar battery packages |
On request
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "b938302fdca45ea9bbd7c681ec2f18c2",
"item_brand": "",
"item_name": "Pylontech Force H2 10.65 kWh + Kostal Plenticore plus 8.5 G2",
"item_id": "11323",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "Solar battery packages",
"item_category2": "Pylontech and Kostal",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "b938302fdca45ea9bbd7c681ec2f18c2"
}
}
Fronius Verto Plus 30.0
- Type of manufacturer: Fronius Verto Plus 30.0 AC/DC ÜSS Typ 1+2
- Art. Nr.: 13557
| Phases: | 3 |
|---|---|
| Inverter type: | Hybrid inverter |
| MPP-Tracker: | 3 |
| AC power: | 30 kW |
| Warranty: | 2 years |
| Communication: | WLAN, Ethernet, RS485, DI, DO |
| MPP voltage range: | 150 - 870 Volt |
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "b98d3b004cbb5ccfbabfb7b1d2442602",
"item_brand": "",
"item_name": "Fronius Verto Plus 30.0",
"item_id": "13557",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "Fronius",
"item_category2": "Inverters",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "b98d3b004cbb5ccfbabfb7b1d2442602"
}
}
SolarEdge home network plug-in for home network-ready inverters
- Type of manufacturer: ENET-HBNP-01
- Art. Nr.: 6778
| Accessory type: | Communication |
|---|
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "ba4a49a445985b2984a43d03ec88f03d",
"item_brand": "",
"item_name": "SolarEdge home network plug-in for home network-ready inverters",
"item_id": "6778",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accessories and Electrical",
"item_category2": "SolarEdge",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "ba4a49a445985b2984a43d03ec88f03d"
}
}
| Inverter: | Sungrow SH8.0RT |
|---|---|
| Phases: | 3 |
| Solar battery: | BYD Battery Box PREMIUM HVS 5.1 |
| Net capacity: | 5.12 kWh |
| Battery type: | High volt lithium-iron-phosphate |
| Accessoires: | Smart Meter |
| Package type: | 3-phase, High voltage battery, Solar battery packages |
On request
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "ba99090d799e5f5680b9a8cf194d58ad",
"item_brand": "",
"item_name": "BYD BATTERY-BOX PREMIUM HVS 5.1 + Sungrow Hybrid HV SH8.0RT-V112",
"item_id": "8464",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "Solar battery packages",
"item_category2": "BYD and Sungrow",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "ba99090d799e5f5680b9a8cf194d58ad"
}
}
Battery cable 48V mains parallel M8-M8
- Art. Nr.: 8100
| Accessory type: | 48V battery cable |
|---|
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "ba9d1163508556d4a075bd8d64996da9",
"item_brand": "",
"item_name": "Battery cable 48V mains parallel M8-M8",
"item_id": "8100",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accessories and Electrical",
"item_category2": "HIS",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "ba9d1163508556d4a075bd8d64996da9"
}
}
SolarEdge StorEdge Paket with SE8K-RWS and 23 kWh
- Art. Nr.: 8751
| Inverter: | SolarEdge StorEdge Dreiphasen-Wechselrichter SE8K-RWS48BEN4 |
|---|---|
| Phases: | 3 |
| Solar battery: | SolarEdge Home Batterie-Niedervolt 23 kWh |
| Net capacity: | 23 kWh |
| Battery type: | 48 volt lithium-iron-phosphate |
| Accessoires: | Energiezähler, Verkabelung |
| Package type: | 3-phase, 48 V battery, Solar battery packages |
On request
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "bad86813ffe355f1b03943307f613233",
"item_brand": "",
"item_name": "SolarEdge StorEdge Paket with SE8K-RWS and 23 kWh",
"item_id": "8751",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "Solar battery packages",
"item_category2": "SolarEdge and SolarEdge",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "bad86813ffe355f1b03943307f613233"
}
}
Wallbox RCCB Doepke DFS4 040-4 / 0.03-EV
- Art. Nr.: 980
| Accessory type: | Installation accessories |
|---|
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "bae56e98d3105c198a4cacb7a7246b67",
"item_brand": "",
"item_name": "Wallbox RCCB Doepke DFS4 040-4 / 0.03-EV",
"item_id": "980",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accessories and Electrical",
"item_category2": "Remaining quantities and B-goods",
"item_category3": "Diverse",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "bae56e98d3105c198a4cacb7a7246b67"
}
}
GoodWe ET 29.9 - GW29.9k-ET
- Type of manufacturer: GW29.9K-ET
- Art. Nr.: 8720
| Phases: | 3 |
|---|---|
| Inverter type: | Asymmetric inverters, Hybrid inverter |
| MPP-Tracker: | 3 |
| AC power: | 29.9 kW |
| Warranty: | 5 years |
| Communication: | RS485, WiFi, CAN |
| MPP voltage range: | 200 - 850 Volt |
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "bb408b314fd45da5896c6c02ea7427d1",
"item_brand": "",
"item_name": "GoodWe ET 29.9 - GW29.9k-ET",
"item_id": "8720",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "Inverters",
"item_category2": "GoodWe",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "bb408b314fd45da5896c6c02ea7427d1"
}
}
Enwitec switching device SMA 3-phase, 35 kW Sunny Island
- Art. Nr.: 3588
| Accessory type: | Emergency power |
|---|
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "bb52bf0b1d435c35bf246d9b9cd2167b",
"item_brand": "",
"item_name": "Enwitec switching device SMA 3-phase, 35 kW Sunny Island",
"item_id": "3588",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accessories and Electrical",
"item_category2": "Enwitec",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "bb52bf0b1d435c35bf246d9b9cd2167b"
}
}
TP-Link TL-SF1008D 8-port switch unmanaged
- Art. Nr.: 5561
| Accessory type: | Network |
|---|
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "bb60c3f07f7a5cf48eb89d00c76e2919",
"item_brand": "",
"item_name": "TP-Link TL-SF1008D 8-port switch unmanaged",
"item_id": "5561",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accessories and Electrical",
"item_category2": "TP-Link",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "bb60c3f07f7a5cf48eb89d00c76e2919"
}
}
| Inverter: | Solis S6 3P-Hybrid - 6 kW |
|---|---|
| Phases: | 3 |
| Solar battery: | BYD Battery-Box Premium HVM 13.8 |
| Net capacity: | 13.80 kWh |
| Battery type: | High volt lithium-iron-phosphate |
| Package type: | 3-phase, High voltage battery, Solar battery packages |
Available from 31.08.2026
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "bb9e9b5c99d159fd874dbc3dbd1d03c0",
"item_brand": "",
"item_name": "BYD Battery-Box Premium HVM 13.8 with Solis S6 3P-Hybrid – 6 kW",
"item_id": "8421",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "Solar battery packages",
"item_category2": "BYD and Solis",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "bb9e9b5c99d159fd874dbc3dbd1d03c0"
}
}








