Englisch
Filter products
–
–
–
–
–
–
–
–
BYD Battery-Box Premium HVS 12.8 with SMA Hybrid STP 8.0 SE
- Art. Nr.: 7257
| Inverter: | SMA Hybrid STP 8.0 SE |
|---|---|
| Phases: | 3 |
| Solar battery: | BYD Battery-Box Premium HVS 12.8 |
| Net capacity: | 12.8 kWh |
| Battery type: | High volt lithium-iron-phosphate |
| Package type: | 3-phase, High voltage battery, Solar battery packages |
On request
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "b0405196e0e457cb88950addf74b5d1c",
"item_brand": "",
"item_name": "BYD Battery-Box Premium HVS 12.8 with SMA Hybrid STP 8.0 SE",
"item_id": "7257",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "Solar battery packages",
"item_category2": "BYD and SMA",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "b0405196e0e457cb88950addf74b5d1c"
}
}
GoodWe SEC1000 Hybrid, ET Combiner Box
- Art. Nr.: 4407
| Accessory type: | Data-logger |
|---|
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "b040e71f181957cb87a710b84de4d050",
"item_brand": "",
"item_name": "GoodWe SEC1000 Hybrid, ET Combiner Box",
"item_id": "4407",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "GoodWe",
"item_category2": "Accessories and Electrical",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "b040e71f181957cb87a710b84de4d050"
}
}
Fronius Verto Plus 15.0
- Type of manufacturer: Fronius Verto Plus 15.0 AC/DC ÜSS Typ 1+2
- Art. Nr.: 13545
| Phases: | 3 |
|---|---|
| Inverter type: | Hybrid inverter |
| MPP-Tracker: | 3 |
| AC power: | 15 kW |
| Warranty: | 2 years |
| Communication: | WLAN, Ethernet, RS485, DI, DO |
| MPP voltage range: | 150 - 870 Volt |
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "b13fc544cd4455cca4764060b8eaf253",
"item_brand": "",
"item_name": "Fronius Verto Plus 15.0",
"item_id": "13545",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "Fronius",
"item_category2": "Inverters",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "b13fc544cd4455cca4764060b8eaf253"
}
}
Sungrow Hybrid SH8.0RT – V112
- Type of manufacturer: SH8.0RT
- Art. Nr.: 8015
| Phases: | 3 |
|---|---|
| Inverter type: | Hybrid inverter |
| MPP-Tracker: | 2 |
| AC power: | 8 kW |
| Warranty: | 10 years |
| Communication: | RS485, WiFi, Ethernet |
| MPP voltage range: | 200 - 950 Volt |
On request
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "b16018a2fd9d523e915b489814cf0938",
"item_brand": "",
"item_name": "Sungrow Hybrid SH8.0RT – V112",
"item_id": "8015",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "Inverters",
"item_category2": "Sungrow",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "b16018a2fd9d523e915b489814cf0938"
}
}
Stäubli MC4 socket, 10 mm² II, diameter 5.9-8.8 mm
- Type of manufacturer: PV-KBT4/10II
- Art. Nr.: 8923
| Accessory type: | Plugs |
|---|
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "b1bc325321315a5d8e3d288993283ed2",
"item_brand": "",
"item_name": "Stäubli MC4 socket, 10 mm² II, diameter 5.9-8.8 mm",
"item_id": "8923",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accessories and Electrical",
"item_category2": "Stäubli",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "b1bc325321315a5d8e3d288993283ed2"
}
}
Stäubli MC4-EVO 2 plug 4.0 – 6.0 mm², diameter 4.7 – 6.4 mm
- Type of manufacturer: PV-KST4-EVO 2/6I-UR
- Art. Nr.: 6522
| Accessory type: | Plugs |
|---|
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "b1c2dac4af1854aea1c57c503286fd02",
"item_brand": "",
"item_name": "Stäubli MC4-EVO 2 plug 4.0 – 6.0 mm², diameter 4.7 – 6.4 mm ",
"item_id": "6522",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accessories and Electrical",
"item_category2": "Stäubli",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "b1c2dac4af1854aea1c57c503286fd02"
}
}
SMA Sunny Tripower X DC overvolatge protection Type 1+2
- Art. Nr.: 7832
| Accessory type: | Overvoltage protection |
|---|
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "b1f867a951d55f75ac3f33663cc78fa2",
"item_brand": "",
"item_name": "SMA Sunny Tripower X DC overvolatge protection Type 1+2",
"item_id": "7832",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accessories and Electrical",
"item_category2": "SMA",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "b1f867a951d55f75ac3f33663cc78fa2"
}
}
GoodWe Lynx D 5 kWh with GoodWe ET Plus 16A – GW8KN-ET
- Art. Nr.: 14185
| Inverter: | GW8KN-ET |
|---|---|
| Phases: | 3 |
| Solar battery: | LX D5.0-10 |
| Net capacity: | 5 kWh |
| Battery type: | High volt lithium-iron-phosphate |
| Package type: | 3-phase, High voltage battery, Solar battery packages |
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "b2663b6cbe3458b19ee2da200b3bc61b",
"item_brand": "",
"item_name": "GoodWe Lynx D 5 kWh with GoodWe ET Plus 16A – GW8KN-ET",
"item_id": "14185",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "Solar battery packages",
"item_category2": "GoodWe and GoodWe",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "b2663b6cbe3458b19ee2da200b3bc61b"
}
}
Communication board with SE Home network plug-in and antenna for SE12.5K-SE17K three-phase inverters with SetApp
- Type of manufacturer: ENET-HBPJ2P-01
- Art. Nr.: 10746
| Accessory type: | Communication |
|---|
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "b28301b77eff53b89168446efe9bb5b5",
"item_brand": "",
"item_name": "Communication board with SE Home network plug-in and antenna for SE12.5K-SE17K three-phase inverters with SetApp",
"item_id": "10746",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "Accessories and Electrical",
"item_category2": "SolarEdge",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "b28301b77eff53b89168446efe9bb5b5"
}
}
SolarEdge StorEdge Paket with SE10K-RWS and 18.4 kWh
- Art. Nr.: 8757
| Inverter: | SolarEdge StorEdge Dreiphasen-Wechselrichter SE10K-RWS48BEN4 |
|---|---|
| Phases: | 3 |
| Solar battery: | SolarEdge Home Batterie-Niedervolt 18,4 kWh |
| Net capacity: | 18.4 kWh |
| Battery type: | 48 volt lithium-iron-phosphate |
| Accessoires: | Energiezähler, Verkabelung |
| Package type: | 3-phase, 48 V battery, Solar battery packages |
On request
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "b3a34a94af995854b0ad8cf8d44623da",
"item_brand": "",
"item_name": "SolarEdge StorEdge Paket with SE10K-RWS and 18.4 kWh",
"item_id": "8757",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "Solar battery packages",
"item_category2": "SolarEdge and SolarEdge",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "b3a34a94af995854b0ad8cf8d44623da"
}
}
Kostal Piko CI 60
- Type of manufacturer: 10534085
- Art. Nr.: 5670
| Phases: | 3 |
|---|---|
| Inverter type: | PV inverter, Project inverter |
| MPP-Tracker: | 4 |
| AC power: | 60 kW |
| Warranty: | 5 years |
| Communication: | Ethernet, RS485, WLAN, GPRS |
| MPP voltage range: | 200 - 1100 Volt |
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "b3a428360dd9507ebcc0f90648bf916e",
"item_brand": "",
"item_name": "Kostal Piko CI 60",
"item_id": "5670",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "Inverters",
"item_category2": "Remaining quantities and B-goods",
"item_category3": "Kostal",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "b3a428360dd9507ebcc0f90648bf916e"
}
}
SolarEdge SE90K MC4
- Art. Nr.: 6453
| Phases: | 3 |
|---|---|
| Inverter type: | PV inverter, Project inverter |
| AC power: | 90 kW |
| Warranty: | 12 years |
| Communication: | 2 x RS485, Ethernet |
| MPP voltage range: | 200 - 750 Volt |
Available from stock
Please get in touch with your personal contact person to find out the price of the product. You can find the contact details of your contact person in your customer account.
{
"id": "b3e39800862a5c2780956998b6188916",
"item_brand": "",
"item_name": "SolarEdge SE90K MC4",
"item_id": "6453",
"currency": "EUR",
"item_variant": "",
"price": "on_request",
"item_list_id": "fd04973c646a5abc8a2fc71576542e3f",
"item_list_name": "",
"item_category": "Inverters",
"item_category2": "SolarEdge",
"extra": {
"minPurchase": "1",
"shopware_id": "b3e39800862a5c2780956998b6188916"
}
}








